Apel KSD w sprawie wyroku sądu wrocławskiego z dn. 19 maja 2014

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY

ASSOCIATION CATHOLIQUE DES JOURNALISTES

dn. 20.05.2014r.

LOGO KSD

APEL KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA DZIENNIKARZY

CHCĘ POPRZEĆ TEN APEL

Dokument:

Warszawa dnia listopada 1950 r.TAJNE Egz. Nr ………..

 

 

MINISTER BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO

W n i o s e k

Mjr. BAUMAN urodził się w 1925 r. w Poznaniu jako syn kupca, posiadającego swój własny sklep włókienniczy. Uczęszczał do szkoły w Poznaniu do 1939 r., kiedy to uciekł przed Niemcami wraz z rodzicami do ZSRR. W Związku Radzieckim kończy 10-latkę jako wyróżniający się uczeń, przyjęty do Komsomołu i udaje się do m. Gorki na studia. Po dwóch latach studiów zostaje w roku 1944 zmobilizowany przez Rejwojenkomat do Milicji Obywatelskiej m. Moskwy, gdzie pracuje jako inspektor.
W 1944 r. wstępuje do 4 Dywizji Pancernej, z którą przechodzi szlak bojowy. Pod Kołobrzegiem ranny. Po krótkim przeszkoleniu oficerskim zostaje oficerem politycznym. W okresie powojennym cały czas służy w politycznym aparacie szkoleniowym KBW. Jako Szef Wydziału Pol-Wych operacji bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów. Odznaczony Krzyżem Walecznych.(…)

Wnoszę o zatwierdzenie mjr. BAUMAN ZYGMUNTA s. Maurycegona stanowisko Szefa Oddziału Propagandy i Agitacji Zarządu Politycznego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Podpisany przez:

Szef Zarządu Politycznego
Bibrowski płk.

Dowódca Korpusu Bezp. Wewn.
Hübner gen. bryg.

 

Wczoraj, 19 maja 2014 roku polskie sądownictwo po raz kolejny skompromitowało pojęcie sprawiedliwości. To już nie wyroki ośmieszające sędziów, to straszna, deprawująca, ohydna i uwłaczająca majestatowi Rzeczypospolitej haniebna zdrada wszystkiego co w pojęciu sprawiedliwości się mieści. Wrocławski sąd pod przewodnictwem Pawła Chodkowskiego skazał bowiem na kary aresztu i grzywny 19 osób obwinionych o zakłócenie wykładu mjr. Zygmunta Baumana, który w czerwcu 2013 r. odbył się na Uniwersytecie Wrocławskim. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

 

Już rok temu, kiedy prezydent Wrocławia, miasta, które jak żadne zna niszczycielską i morderczą siłę dwóch totalitaryzmów, Rafał Dudkiewicz zwracał się - po incydencie zakłócającym wykład prof. Zygmunta Baumana - z apelem do Ministra Spraw Wewnętrznych: „(…)Panie Ministrze! Zadeklarowałem już i czynię to raz jeszcze, tym razem bardziej stanowczo: pomożemy policji finansowo i organizacyjnie. Zajmijmy się nacjonalistyczną grupą chuliganów. Jeżeli tego nie uczynimyprzyniesie to ujmę polskiej demokracji i Państwu Polskiemu." powinniśmy powiedzieć dość. Nie starczyło nam jednak wyobraźni, żeby przewidzieć, to co stało się wczoraj

23 młodych ludzi oskarżonych, przeciw „niewinnemu”, starszemu Profesorowi, uznanemu w świecie autorytetowi z dziedziny socjologiipokrzywdzonemu. Za nimi stoją ofiary podobnych majorowi Baumanowi „niewinnych” ideologów komunizmu, za Profesorem stoją zaś pseudoautorytety, którym okrągły stół dał całkowite poczucie bezpieczeństwa i władzę „po wyczerpanie się zapasów”. Oni skazani: siedmiu na 20-30 dni aresztu, natomiast dwunastu - na karę grzywny do 5 tys. złotych [!!!]. On – nigdy nieosądzony.

Jeśli dziś środowiska patriotyczno-religijne nie wypowiedzą się zdecydowanie przeciw tej perwersji prawdy, nigdy już nie będziemy mogli usprawiedliwić kolejnego zaniechania.

Jakim społeczeństwem staniemy się przyzwalając na odwracanie pojęć i mieszanie katów z ofiarami? Jakim narodem będziemy, jeśli damy raz kolejny przyzwolenie na zabijanie sprawiedliwości, pogrzebanie resztek nadziei na Polskę wolną od tchórzliwych, spolegliwych i ślepych na prawdę, sędziów?

Czy nie dość już eksperymentów na wytrzymałość polskich sumień i sprawdzania odporności Polaków na kpinę i butę?

Można więc dziś w Polsce: bezkarnie kopulować z Krzyżem, opluwać polskich Kapłanów, deprawować w szkole i przedszkolu dzieci i młodzież, okradać pracujących niemal niewolniczo i tych, którzy już pracy nie mają, bezcześcić ciała zmarłych, mordować niewygodnych świadków, gorszyć i molestować obscenicznymi demonstracjami, zabijać nienarodzone dzieci, nie wolno jedynie krzyczeć w twarz odpowiedzialnym za śmierć najlepszych z Polaków, że są mordercami!

Na taką Polskę nie wolno się nam godzić, nigdy i za żadną cenę. Zaprotestujmy, stańmy razem w obronie tych odważnych młodych ludzi, krzyknijmy, wzorem Prymasa Tysiąclecia, NON POSSUMUS! Wszyscy jesteśmy dziedzicami nauki Prymasa Wyszyńskiego i nauczania św. Jana Pawła II.

I nie jest ważne, czy Ci młodzi ludzie krzyczeli o osądzeniu komunistów, czy o sierpie i młocie, wobec nierozliczonych zbrodni oprawców Ub-eckich, generałów Stanu Wojennego, zdrajców komunistycznych, gdyż oni wciąż pozostają „niewinni”. Jak dotąd, żadnego z oprawców komunistycznych nie powieszono, nie skrzywdzono, nie zamknięto w więziennych lochach, w wykrwawionej przez nich Polsce. Chodzi o wyrok, choćby w zawieszieniu, ale dający współczesnym i przyszłym pokoleniom znak, że nikomu nie wolno zdradzić Ojczyzny.

Apelujemy do wszystkich środowisk, które mienią się wyznawcami wartości chrześcijańskich i patriotycznych, podpiszcie się pod naszym apelem lub piszcie swoje apele! Nie ustawajcie, nie poddawajcie się rezygnacji. Nie godzimy się już na wyroki oderwane od elementarnego poczucia przyzwoitości, na zdradę wobec tych, którzy wciąż czekają na sprawiedliwość. Dziś jest czas wielkiej próby naszych sumień.

 

/-/ Anna Dąbrowska, przewodnicząca Oddziału tv KSD - Częstochowa

 

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy - Zarząd KSD

Oddziały tv KSD Częstochowa

Oddział tv KSD Warszawa

Oddział KSD w Gdańsku

Oddział KSD w Łodzi

Jerzy Zimny – Ruch Edukacji Narodowej – Częstochowa

Krzysztof Sztanderski – Fundacja Orzeł Biały - Częstochowa

Dominik Stępak – Fundacja Orzeł Biały Częstochowa

Red. Mirosław Kokoszkiewicz, red. Zygmunt Korus – Warszawska Gazeta

Justyna Kielesińska – Solidarność i Niezawisłość – Częstochowa

Misjonarze bł. ks. Jerzego

Elżbieta Morawiec, pisarka, Kraków

Urszula Giżyńska, red. naczelna Tygodnika Regionalnego Gazeta Częstochowska

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej

Janusz Andrzejczak - poeta, Toruń

Krzysztof Janus - wiceprzewodniczący Unii Laikatu Katolickiego, Częstochowa

Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego im . Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu .

CHCĘ POPRZEĆ TEN APEL

facebook_page_plugin

Logowanie

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy