Strona główna

prosimy patrona Polski św. Andrzeja Bobolę o odwagę i moce ducha, wiary !

KAROL NAWROCKI PODPISAŁ UMOWĘ ZE STOWARZYSZENIAMI KATOLICKO-PATRIOTYCZNYMI

[za Radiem Maryja, KSD]
fot. nawrocki@25PHOTO 2025 05 30 23 54 26

Trwa nowenna za przyczyną św. Andrzeja Boboli patrona Polski. W Strachocinie, gdzie urodził się Andrzej Bobola doszło do podpisania umowy programowej pomiędzy kandydatem na prezydenta Karolem Nawrockim, a stowarzyszeniami katolicko-patriotycznymi.

 

Podczas drugiego dnia nowenny w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, kandydat na prezydenta Karol Nawrocki przybył do Strachocina.

Karol Nawrocki podpisał umowę programową z ruchem społecznym „Katolicy z Karolem Nawrockim”, zrzeszającą ponad 20 organizacji katolicko-patriotycznych.

– Jesteśmy przekonani, że stoi na tej ziemi przyszły prezydent, że podpiszemy umowę, którą będziemy w perspektywie kilkunastu lat realizować – wskazał Bogdan Romaniuk, inicjator koalicji „Katolicy z Karolem Nawrockim.

Umowa zaczerpnięta jest z Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego oraz Wielkiej Nowenny, czyli dziewięcioletniego programu duszpasterskiego bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Obchodzona uroczystość św. Stanisława, biskupa, głównego patrona Polski, była dobrą okazją, by przypomnieć o katolickich wartościach, jako tych, które od wieków kształtowały i kształtują Polskę.

– Ponad 1000 lat dziejów Polski, dziejów Polaków, definiuje nas współcześnie. Tam jest wyraźne miejsce dla symbolu krzyża katolickiego i wartości chrześcijańskich, które widzimy w odbiciu architektury sakralnej w całej Polsce, polskich wsiach, w polskich gminach i powiatach. Tam jesteśmy zapisani wartościami chrześcijańskimi, które stały się fundamentem naszej Ojczyzny i wspólnej Unii Europejskiej, choć Unia Europejska dziś o tym zapomina. Dlatego trzeba przypomnieć, że wspólna Europa zbudowana jest na wartościach i fundamentach chrześcijańskich – zaznaczył Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta RP.

Katolicy oprócz obowiązków wspólnotowych i społecznych mają prawo do zabierania głosu zgodnie z wyznawanymi wartościami musimy o tym pamiętać – podkreślał.

– My chrześcijanie, my katolicy, mamy prawo mówić o Polsce, o naszej przyszłości, o tym, aby symbol krzyża, symbol miłości, miłosierdzia i zwycięstwa dobra nad złem, był częścią naszej narodowej wspólnoty – podkreślił Karol Nawrocki.

Porady dla wyborców 18.05.2025

18.05.2025 - WYBORY. STAWKA O POLSKĘ. JAK DAWNIEJ, 1989...A REZULTATY JAKIE BYLY, DO DZISIAJ POZOSTALY. 

PONIEWAŻ BYLO TAK WIELE SYGNALOW, INSTRUKCJI I TAJEMNYCH WSKAZÓWEK, ZACYTUJEMY TU TYLKO jeden wpis z Fejbuka, z godz. 21ej, 17.05 - 

 

"UWAGA ! daliśmy się już zmanipulować!!! jedni każą brać świeczkę, zaraz inni - że to fejk, bo jak bolszewia wypatrzy, ze zatłuszczone kwadraciki to =karta do glosowania i glos nieważne! zaraz inni piszą, że to fejk. I inni piszą, że nie świeczka a długopis, taki a siak, kolorowy, jakiś tam. Bo komisje rozdawać będą "znikające " długopisy. Groza wieje. Co robić?
POSIALI ZAMĘT, A TO LĘK, DESTABILIZACJA. NIE DAJCIE SIE JUZ NIGDY WIECEJ.
Z kolegami zrobiliśmy proby, świeczka zatłuści kartę, a i tak da się krzyżyki powpisywać, długopis zielony czy jaki? nie, to nie ma juz znaczenia. To wszystko po to, abyśmy zwątpili w szanse wyborów, aby nam mieszać w głowach, siać zamęt. MY PILNUJEM WYBOROW, jest nas baaaardzo wielu, w komisjach, czy mężów zaufania.
WEŹCIE SWOJE DLUGOPISY, TAK JAKBY BRAĆ np KIJEK DO ODGANIANIA OD DZIKICH - DODACIE SOBIE POCZUCIA MOCY, SPRAWCZOŚCI. Tak, weźcie swoje długopisy. ONI mają masę kasy, technologie zza świata, ale my - mamy swoich ludzi w każdej komisji, mamy swoją ochronę, Prezydenta, ofiarnych prawników, jakichś odważnych Polaków tysiące. IDŹ NA WYBORY, TYLKO ABYSMY SZLI, WSZYSCY. IDŹ. OBSERWUJ. ZAPISUJ, ALARMUJ.
MAMY SIŁĘ W PRAWDZIE, MOC W PANU BOGU. ONI - mają tylko kasę, cholernie się boją.
WEŹCIE DLUGOPISY, BY DODAĆ SOBIE PEWNOŚCI SWEGO.
JUTRO URODZINY SW. JANA PAWLA II.
A MOŻNA ZABRAĆ...GROMNICĘ...? TAMTYM MOZE SIE PRZYDAĆ, CO ?"
 
Szczęść Boże !images 1

WYBORY 2025 - SŁOWA BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI "POLAK KATOLIK WOBEC PAŃSTWA I WYBORÓW"

Odpowiedź na pytania kierowane do księdza Jerzego, wygłoszona przez Niego na zakończenie Mszy, św. za Ojczyznę 27 maja 1984 roku, w oparciu o orędzie Episkopatu Polski z dnia 10 września 1964 roku „Polak katolik wobec państwa i wyborów”.C6gvpsEWIAAF7ZE.jpg large
Po pierwsze: Kościół ma prawo i obowiązek pouczania wiernych o ich prawach i obowiązkach wobec państwa.
Po drugie: Katolicy jako członkowie społeczności państwowej mają prawo wypowiadania swych przekonań politycznych.
Po trzecie: Katolicy nie mogą należeć do organizacji ani do partii, których zasady są sprzeczne z nauką chrześcijańską, lub których czyny i działalność zmierzają do podważenia etyki chrześcijańskiej.
Po czwarte: Po władzę mogą sięgnąć tylko ludzie moralni, to znaczy tacy, którzy rozumieją istotę dobra wspólnego obywateli.
Po piąte: Kościół nie wdaje się w partyjno-polityczne dyskusje, tylko podaje zasady moralno-religijne, według których katolicy sami powinni wyrobić swoje sumienie wyborcze.
Po szóste: Katolicy mogą głosować tylko na takie osoby, listy i programy wyborcze, które nie sprzeciwiają się katolickiej nauce i moralności.
Po siódme: Katolicy nie mogą oddawać swoich głosów na kandydatów takich list, których programy albo metody rządzenia są wrogie zdrowemu rozsądkowi, dobru narodu i państwa, moralności chrześcijańskiej i światopoglądowi katolickiemu.
Po ósme: Katolicy głosując muszą być pewni, że zachowana będzie wolność religijną, że nauczyciele, młodzież i dzieci nie będą szykanowani za swoje przekonania religijne, że więźniowie polityczni będą zwolnieni, a wszyscy inni będą traktowani po ludzku, że szanowana będzie wolność osobista a urząd kontroli prasy nie będzie ograniczał praw autorskich, że telewizja nie będzie nadawać programów niemoralnych i gorszących.
Po dziewiąte: Katolicy oraz wszyscy, którzy wierzą w Boga, nie mogą się dać niczym zastraszyć i powinni zdać sobie sprawę ze swojej siły duchowej.
 
Źródło - Kazania 1982- 1984 wygłoszone w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie
Wydawnictwo Sióstr Loretanek Warszawa 2010
ISBN 978-83-7257-457-2
 
Z dedykacją dla wszystkich odważnych księży, którym zabrania się zabierania głosu w ważnych dla Wspólnoty sprawach i w decydujących dla nas momentach:
„Proszę Was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością… Abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha, do której On wyzwala człowieka… ”.
J.P. II Kraków 10 czerwca 1979 roku.
**************
Drodzy - proszę o rozesłanie szeroko, jeszcze przed wyborami, tego niezwykle ważnego tekstu bł. księdza Jerzego Popiełuszki !!!
Adam Nowosad
Świadek w procesie beatyfikacyjnym bł. Ks. Jerzego - Misjonarz.

DZIEŁA OJCA TADEUSZA - masz być gotowy na obronę

A' propos tzw wyłudzeń państwowych środków, o co tak często i bezrefleksyjnie oskarża się polityków PiS. Tylko patrzeć jak uśmiechnięci panowie od wymyślania pisowskich afer postawią podobne zarzuty Oo T. Rydzykowi. Słyszy się: Rydzykowi miliony, a polskie dzieci błagają w mediach o pomoc w przeprowadzeniu za granicą operacji ratującej życie. To co? 79 letni
Rydzyk( przepraszam Ojca dr za poufałość), mieszkający w ascetycznie urządzonym, dwupokojowym mieszkaniu, przepija te pieniądze? Bo w każdej chwili dostępna jest lista dokonań fundacji Oo T.Rydzyka, a jest długaaaa. Zakupiony dobrostan imponujący i służący nie Rydzykowi lecz pro publico bono. Podobne żale mają do min M.Romanowskiego o kupno sprzętu do ratowania życia. Jedna pani poseł - z wyglądu pijaczka - martwiła się publicznie w sejmie o to, że zakupiony za ciężkie pieniądze sprzęt będzie do dupy gdy np pożar nie wybuchnie ( nima śmiechu, tak powiedziała; „dupy” mój wtręt ). Gdy w uniesieniu wypowiadała te słowa właśnie kolejny raz wybuchł; w Biebrzańskim PN. Podobnie rzucają się do gardła Macierewiczowi o budowę prywatnej armii, której teraz używa się do wszystkiego. Itd i tak bez końca. Nie da się ukryć, że całe to ględzenie o tzw wyłudzeniach i defraudacjach, prowadzone w tym stylu, jest do dupy i służy jednemu - zatuszowaniu własnej prymitywnej zemsty i przykryciu mafijnych manipulacji - prawnych( czyt. bezprawnych) i majątkowych ( czyt. expicite).
 
 [TEKST POWIELONY Z FB, Z DN. 23.04.2025, ZA WIEDZĄ AUTORA]

LIST OTWARTY KAJI GODEK W OBRONIE KS. GRZEGORZA I WIELU INNYCH

powielamy List otwarty p. Kaji Godek, z dn. 23.04.2025, publikowany m.in. na FB: 

Myśleliście, że w sprawie zabójstwa w Oleśnicy nikt nie pójdzie do aresztu?
Jednak ktoś poszedł!
Chodzi o księdza Grzegorza z Podkarpacia, który napisał niekulturalnego maila do Gizeli Jagielskiej na adres oleśnickiego szpitala.
Policja przyjechała natychmiast!
I to nie na adres zameldowania. Organy ścigania przykładnie się zaangażowały i wyczaiły, że ksiądz jest właśnie z poświąteczną wizytą w domu swoich rodziców w Krośnie. Radiowóz pojechał zatem pod dom przerażonej matki, na oczach innych członków rodziny. Księdza już nie było, bo skończył obiad i ruszył w drogę powrotną na parafię. Zawrócił jednak do matki zaalarmowany jej telefonem, że są tu panowie, szukają go i pytają, gdzie laptop i telefon. Doszło do zatrzymania i umieszczenia ks. Grzegorza w areszcie w Krośnie.
Właśnie teraz, gdy czytacie te słowa, specjalny konwój przewozi księdza z aresztu w Krośnie do aresztu w Oleśnicy. Tak, dobrze zrozumieliście: przez całą szerokość Polski, 500km, prawie 6h jazdy. Na czynności. Bo czynności prowadzone są w Oleśnicy i nie dało się przesłuchać księdza na komendzie w miejscu jego zamieszkania. Trzeba było zorganizować konwój. Policja może nie mieć pieniędzy na spinacze do papieru, oszczędza się ksero i przypomina o gaszeniu światła na korytarzach komisariatu, ale konwój przez całą Polskę dla duchownego, który napisał maila do szpitala, jednak udało się zorganizować.
Policjant, gdy rekwirował sprzęt elektroniczny, wygadał się do jednego z członków rodziny księdza, że brat „nie jest dziś jedyny, w całej Polsce mamy kilka aresztowań w sprawach związanych z krytyką tej pani od aborcji na dziecku w 9. miesiącu”. Także czekamy na kolejne rewelacje, do kogo wjechali panowie od Siemoniaka i Bodnara. A może innych po prostu przesłuchają, ale tu, gdy zobaczyli, że ksiądz, to jednak zdecydowali, że trzeba wdrożyć mocniejsze środki.
Taka jest Polska AD 2025. Zamordowanie dziecka gotowego do porodu zastrzykiem z chlorku potasu – nie ma aresztu. Brzydki e-mail do szpitala plus sutanna u autora – natychmiastowe zatrzymanie poprzedzone dochodzeniem, gdzie w tym momencie przebywa nadawca wiadomości. I nie ma takich kosztów, których nie poniosą służby, żeby śledzić, zatrzymać i wozić po Polsce księdza.
Treści maila autorstwa ks. Grzegorza nie da się bronić, był pisany ewidentnie pod wpływem dużych emocji. Natomiast same emocje są jak najbardziej zrozumiałe – kiedy się słyszy o morderstwie ze szczególnym okrucieństwem na dziecku, które nie mogło się w żaden sposób bronić, a potem widzi, jak sprawca morderstwa bryluje w mediach i jest pochwalany za swoją działalność – nie da się nie oburzyć. Jednak policja może prowadzić dochodzenie w standardowy sposób, nie trzeba robić pokazówki na całą Polskę.
Ale tu właśnie o pokazówkę chodziło. Pionki Tuska kipią nienawiścią do duchownych i pod każdym pretekstem będą ich nękać i stosować wobec nich nadzwyczajne środki. Do czasu.
I fundamentalne pytanie: kiedy zamkniecie w areszcie aborterów z Oleśnicy, którzy mordują dzieci ze szczególnym okrucieństwem…?

O WOLNOŚĆ SŁOWA dla wiary, dla Polski

powielamy post w calosci za Fb, z dn. 23.04.2025. Wazny, pisany przez ogromnie doswiadczoną Autorkę, każdy Polak powinien przeczytać i zapamiętać. /K-S-D/

Mądrego zawsze warto posłuchać...
 
Nie ma zgody na społeczeństwo orwellowskich niewolników!
List... od legendarnej „Kuby” – Urszuli Sikorskiej-Kelus
Szanowni Państwo!
Pisze ten list człowiek stary, osiemdziesięcioletnia kobieta, która większość swego życia przeżyła w komunie. Niektórzy mówią o takich ludziach „świadek historii”.
Świadek historii dobrze pamięta komunistyczny terror. Pamięta też cenzurę w każdej dziedzinie życia. Ocenzurowane spektakle teatralne i telewizyjne, ocenzurowane książki i piosenki, ogłoszenia w gazetach i klepsydry na cmentarzach. Pamięta szum zagłuszaczki i rodzinę skupioną przy radiu, która próbuje coś uchwycić z wiadomości podawanych przez Wolną Europę. Świadek historii dość wcześnie zrozumiał, że tylko nieograniczony dostęp do informacji pozwala człowiekowi czuć się wolnym obywatelem. Zrozumiał też, że o to dobro, które powinno być dostępne każdemu człowiekowi trzeba walczyć. W każdy możliwy sposób.
Organizował więc – z podobnie myślącymi jak on – przerzut książek „Kultury Paryskiej” przez Tatry, za co odsiedział swoje w więzieniu na Rakowieckiej. Pomagał nagrywać i kolportować nieocenzurowane i notorycznie konfiskowane przez bezpiekę piosenki swego ówczesnego partnera, a obecnie męża – Jana Krzysztofa Kelusa. Przez lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte wspólnie z grupą młodzieży szkolnej i studentami organizował i prowadził podziemną wypożyczalnię książek nieposiadających imprimatur cenzury. I jak wielu takich jak on świadków historii pomagał w drukowaniu, przechowywaniu, kolportowaniu ulotek, książek, kaset i wszelkiego rodzaju wydawnictw podziemnych, aby współobywatele mieli dostęp do prawdziwej, rzetelnej, niezakłamanej informacji.
Zaowocowało to tym, że nas – świadomych i coraz bardziej zdeterminowanych obywateli – było coraz więcej i więcej. I miała szansę powstać „Solidarność”.
Po 1989 roku zachłysnęliśmy się wolnością. Przełknęliśmy jakoś postanowienia „okrągłego stołu”. Nie od razu i nie wszyscy zdali sobie sprawę z oszustwa, jakim było porozumienie elit z komunistami ponad głowami większości społeczeństwa. Zmęczeni latami życia w komunie chcieliśmy normalności. Tego, czym żyli wtedy ludzie na tzw. Zachodzie. A poza tym, byliśmy wreszcie u siebie.
I znów nie od razu i nie wszyscy uświadomili sobie do jakiego stopnia reformy Balcerowicza zniszczyły kraj. Rozkradziono, co się dało, sprzedając „swoim” za symboliczną złotówkę. Zniszczono także wspólnotę, powstałą w czasie „Solidarności”.
Pocieszaliśmy się, że tak samo wyglądało to w innych demoludach. Uznaliśmy, ze tak niestety muszą wyglądać wielkie przemiany polityczne.
Ale dość dygresji.
Szanowni Państwo!
Jak wspominałam, jestem już starą kobietą i wydawało mi się, że szczęśliwie doczekałam końca komunistycznej historii w naszym kraju. Że nikt już nigdy nie będzie próbował ograniczać obywatelom wolnego dostępu do informacji.
Myliłam się.
Wybraliśmy w demokratycznych wyborach rząd, którego premier publicznie ogłasza, że będzie łamał zasady demokracji, a jego urzędnicy jawnie kombinują, jak ograniczyć obywatelom dostęp do mediów społecznościowych, zlikwidować utrzymywaną w dużym stopniu przez obywateli prywatną stację telewizyjną i wprowadzić cenzurę jak w PRL. Dokąd myśmy zawędrowali?
Dlaczego my, obywatele, którzy przeżyli z trudem opresję komuny, ciągle jeszcze siedzimy cicho? Czy czujemy się bezradni od czasu, kiedy Donald Tusk starający się o prezydenturę w 2005 roku wepchnął nas, seniorów do kąta?
Przypomnę Państwu, jeśli ktoś wymazał sobie z pamięci, tę obrzydliwą sztuczkę, która miała na celu nas, obywateli, podzielić na młodych, uśmiechniętych i wykształconych, a także dokonujących zawsze słusznych politycznych wyborów, oraz tych drugich – niewykształconych, prymitywnych seniorów nierozumiejących współczesnego świata, niechętnych nowemu europejskiemu ładowi. Tych drugich trzeba było ośmieszyć i poniżyć.
Przypomnijcie sobie Państwo te dziesiątki plakatów promujących kandydata na prezydenta, wesoło nawołujących do wykluczenia części społeczeństwa. Tej właśnie części, która doskonale pamiętała czasy komunistycznej cenzury i nie tak łatwo było ją zmanipulować, obrzucając czerwonymi serduszkami. „Zabierz babci dowód [osobisty]” – urocze hasło skierowane do młodych, nieznających jeszcze sposobów manipulacji. Dowodów co prawda nie udało się odebrać, bo niby jak – to był przecież tylko żarcik. Ale tych starych, zbyt wiele pamiętających wpędziło się do przysłowiowego kąta. Odebrało im się poczucie bycia obywatelami, autorytetami dla młodych.
Przypominam to Państwu i nawołuję, by wyjść z tego kąta!
To my, starzy ludzie, którzy na własnej skórze odczuliśmy ciężar komunizmu, nie tak łatwo damy się oszukiwać słodkimi słówkami i uśmiechami władzy, która rozrzuca wokół siebie serduszka, a jednocześnie z żelazną konsekwencją niszczy reguły demokracji.
My wiemy, jak ważna jest wolność słowa i możliwość wyboru.
Ale żeby móc dokonywać wyborów, trzeba mieć rzetelną wiedzę. I do tego są niezbędne różnorakie media, które pokażą nam różne oglądy świata. Wybór, co będziemy czytać i oglądać, czego będziemy słuchać, gdzie będziemy szukać informacji – musi należeć do nas. Do każdego z nas z osobna. A nie do tych, którzy w imię przez nich wymyślonego raju będą nas zmuszać do uznania ich pomysłów jako jedynie słusznych.
Nie ma zgody na społeczeństwo orwellowskich niewolników!
Świadkowie historii nauczyli się przez lata, jak zwalczać komunistyczny reżim i nie pozwolą na ograniczenie w jakikolwiek sposób ich wolności.
Szanowni Państwo, pierwszy krok, jaki mamy do wykonania, to zagłosowanie w wyborach prezydenckich na kandydata, dla którego wolność słowa jest równie ważna, jak dla nas. A mianowicie na obywatelskiego kandydata Karola Nawrockiego.
To pierwsze, ale nie jedyne nasze działanie przeciw złu, kłamstwu i manipulacji, które zaczęły nam zagrażać.
Urszula Sikorska-Kelus
Opozycjonistka i więzień polityczny w PRL
Jedna z tysięcy współobywateli,
którzy nigdy nie zezwolą na powrót cenzury i ograniczenie wolności słowaimage

TRANSMISJE POGRZEBOWE PAPIEŻA FRANCISZKA

2025.04.21 Card. Kevin Joseph Farrell - Rito della Constatazione della morte del Pontefice presso la Cappella di Santa Marta

Uroczystości pogrzebowe Ojca Świętego Franciszka. Transmisje

Na polskojęzycznym kanale Vatican News w serwisie YouTube będziemy dla Państwa transmitować zbliżające się uroczystości pogrzebowe Papieża Franciszka oraz codzienną modlitwę różańcową.
 

Vatican News

W środę, 23 kwietnia o godz. 8:50 rozpoczniemy relację z obrzędu przeniesienie trumny z ciałem Ojca Świętego z kaplicy Domu św. Marty do Bazyliki św. Piotra.

W sobotę, 26 kwietnia o godz. 9:50 będziemy transmitować Mszę św. pogrzebową, której na Placu św. Piotra będzie przewodniczył kard. Re, dziekan Kolegium Kardynalskiego; a także złożenie do grobu ciała Papieża Franciszka w Bazylice Matki Bożej Większej.

Ponadto od wtorku (22 kwietnia) do piątku (25 kwietnia) będzie można włączyć się w modlitwę różańcową, która będzie prowadzona na Placu św. Piotra od godz. 19:30.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś ten artykuł. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się na newsletter klikając tutaj.

 
22 kwietnia 2025, 16:38

misyjne

facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

"...za wszystkich sprawujących wład…

4 czerwca 1992  Tm 2,1-2 – „…za królów i za wszystkich sprawujących władzę, abyśmy mogli prowadzić spokojne i ciche życie”. Jesienią 1991 roku po pierwszych rzeczywiście wolnych wyborach w nowej polskiej rzeczywistości...

07-06-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Profesjonalizm w "rzyganiu miłości…

Kpł 19,18 „Nie mścij się i nie żyw urazy przeciw synom twego ludu, lecz miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Ja jestem Pan!”    Flp 2,3-4: „Niech nic nie dzieje się z przekory...

18-05-2026 Aktualności

Czytaj więcej

15 maja

Dnia 15 maja 2026  Święto Niezapominajki wspomnienie Andrzeja Zalewskiego. Redaktor Polskiego Radia wielki miłośnik Polskiej przyrody autor jedynej w swoim rodzaju prognozy pogody wygłaszanej co rano na eterze, skierowanej do tych...

15-05-2026 Aktualności

Czytaj więcej

...co Pan Twardowski robi na ksiezycu

O tym, co Pan Twardowski robi na księżycu, oraz o dwóch takich co kradli dusze   Pan Twardowski wydaje się bajką dla dzieci, opowieścią fantazy. Można także powiedzieć, że jest to popularny motyw...

09-05-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Prezentujemy nowego Autora - Krzysztof Z…

Witamy nowego Autora, zasłużonego działacza "Solidarności", wienego idei "S" , zawsze i stale zaangazowanego dla Dobra Wspólnego jakim jest Polska :  KRZYSZTOF ZIĘBA, Z BIELSKA-BIAŁEJ. Otrzymamy serie felietonów, historia poprzez...

08-05-2026 Publicystyka

Czytaj więcej

Adam Nowosad - świadectwa świadka ws mę…

Adam Nowosad świadek w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego Popiełuszki                                              ...

07-05-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Przypowieści Salomona [prosto z Londy…

Przypowieści Salomona 11:17  „Mąż dobry samemu sobie czyni dobrze, lecz mąż okrutny kaleczy własne ciało.” Przypowieści Salomona 19:16: „Kto strzeże przykazania, strzeże swojej duszy; kto zaś gardzi swymi drogami, ten umrze.”     Ostatnie kilka dni, premier Polski...

07-05-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Nauka potrzebuje etyki.

 Nauka potrzebuje etyki. Fizyka nie zastąpi metafizyki    Czy nauka może odpowiedzieć na wszystkie pytania człowieka? A może – przeciwnie – im więcej wiemy, tym wyraźniej widzimy granice poznania? W rozmowie z...

19-04-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Pożegnanie śp dr n.med. Moniki Wójcik - …

https://isnarakm.pl/transmisja-mszy-sw-pogrzebowej-sp-dr-moniki-wojcik-18-kwietnia-2026/     ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

18-04-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Dzieci są darem od Boga i wzorem pokory …

Ewangelia Mateusza 18,6 (podobnie Mk 9,42 i Łk 17,2): „Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej, żeby kamień młyński zawieszono...

16-04-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Religia i etyka jako fundament wychowani…

  Religia i etyka jako fundament wychowania. Rozmowa z Andrzejem Wołosewiczem Czy szkoła może wychowywać bez odniesienia do wartości? O potrzebie edukacji moralnej, wrażliwości młodych ludzi oraz miejscu etyki i religii w...

15-04-2026 Aktualności

Czytaj więcej

WIELKANOCNIE Z MEKSYKU 2026 - ALLELUJA…

ALLELUJA ! Z MEKSYKU Katolickie Słowo Dziennikarki ! red. MIRELA WARSZ  Stare powiedzenie mówi: „Wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma”. A może jednak czasem dobrze jest wychylić nos i zobaczyć na...

09-04-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Droga Krzyżowa na ul. Rakowieckiej w sto…

--------------------------------------------  

25-03-2026 Aktualności

Czytaj więcej

Ps 101:7 – „Kto mówi kłamstwa, nie będzi…

Przysłów 6:16-19 „Sześć rzeczy ma Pan w nienawiści, a nawet siedem Mu obrzydłych: fałszywy świadek, który szerzy kłamstwa.” Ef 4:25 – „Odrzuciwszy kłamstwo, niech każdy z was...

19-03-2026 Aktualności

Czytaj więcej