Msza za Ojczyznę przed Marszem Niepodległości

alt

11 listopada br., o godz. 13.30 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny dla uczestników Marszu Niepodległości i wszystkich tych, którym droga jest Polska. Eucharystia będzie sprawowana dzięki życzliwości czcigodnego ks. kanonika dr. Macieja Szymańskiego, proboszcza parafii Świętej Barbary.

alt

Wicedziekan dekanatu śródmiejskiego w rozmowie z KSD wyraził nadzieję, że mury świątyni po brzegi wypełnią prawdziwi patrioci. „Będziemy prosić o Błogosławieństwo Boże i opiekę w trudnych czasach dla Narodu Polskiego. Liczę na Waszą obecność. Pokażmy, że jest nas wielu, którzy kochają swoją Ojczyznę Polskę!” - zaapelował ks. Szymański.

Posłuchaj zaproszenia proboszcza Parafii Świętej Barbary:

{s5_mp3}http://ksd.media.pl/mp3/ZAPROSZENIE PROBOSZCZA.mp3{/s5_mp3}

alt

Przypominamy, że Oddział Warszawski Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy objął patronat medialny nad Marszem Niepodległości, który 11 listopada przejdzie ulicami Warszawy. Tej patriotycznej inicjatywie honorowego poparcia udzielił m.in. bp Antoni Dydycz.

W to wielkie święto Najjaśniejszej Rzeczypospolitej będziemy manifestować nasze przywiązanie do Ojczyzny maszerując przez stolicę. Chcemy także podziękować Bogu za dar jakim jest Polska oraz prosić o szczególne łaski, w tych jakże trudnych dla naszego Narodu czasach. Dlatego przed Marszem Niepodległości spotkajmy się w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Emilii Plater - róg Nowogrodzkiej i Wspólnej (parafia Świętej Barbary).

Agnieszka Piwar,
przewodnicząca Oddziału Warszawskiego KSD

 

 

facebook_page_plugin

Logowanie

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy