Młodzież Wszechpolska w obronie wolności w Internecie

Redakcja ksd.media.pl w pełni podpisuje się pod słowami młodych narodowców i dlatego poniżej publikujemy apel w obronie Internetu, jaki wystosowali przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej: 

 

Ostatnimi dniami wiele można było usłyszeć o próbach wprowadzenia w Ameryce ustaw SOPA (Stop Online Piracy Act) i PIPA (Protect Intellectual Property Act) i o skutkach tych działań. SOPA i PIPA to nie tylko ustawy broniące praw autorskich, ale poważna próba naruszenia wolności słowa. Zawarte w nich przepisy będą nakazywać wszystkim dostawcom internetu całkowitą inwigilację swoich klientów.

Pierwszymi widocznymi atakami cenzury było zamknięcie dwóch najpopularniejszych serwisów z serialami i filmami w internecie, czyli megaupload.com oraz megavideo.com oraz aresztowanie ich właścicieli. Następne w kolejce czekają inne serwisy, na celowniku cenzury znajdą się m.in. Youtube oraz Facebook. Ścigane i osądzane będą osoby, która nawet przypadkowo w swoich wypowiedziach użyją treści już wcześniej opublikowanych. W Europie po cichu planuje się wprowadzenie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli zbioru międzynarodowych przepisów, które pod pozorem zwalczania podrabiania własności intelektualnej chcą ograniczać wolność obywateli na całym świecie.

ACTA zostało stworzone przez ludzi, którzy nie zostali przez nikogo wybrani i nie reprezentują oni żadnego narodu ani struktury międzynarodowej. Niedługo ACTA będzie głosowane w Parlamencie Europejskim. Młodzież Wszechpolska zawsze staje po stronie interesów Polski i Polaków. Uważamy, że takie przepisy wcale nie wyeliminują piractwa, a staną się przyczyną zwiększenia inwigilacji Polaków oraz wprowadzenia całego szeregu innych przepisów i regulacji ograniczających nasze naturalne prawa i wolność.

Apelujemy do wszystkich o dołączanie do grupy na Facebooku pt. „NIE dla ACTA” i wyrażanie swojego sprzeciwu we wszystkich dostępnych formach. Wszyscy w naszych rodzinach, w pracy, w szkole czy na uniwersytecie muszą zdawać sobie sprawę z zagrożenia. Apelujemy do mediów o zainteresowanie się tą sprawą, bo niedługo może być już za późno. Apelujemy też do polskich europarlamentarzystów, aby mieli na względzie dobro Polaków i wszystkich internautów podczas głosowania nad ACTA 26-go stycznia. Walka międzynarodowego lobbingu o całkowitą kontrolę nad wszelkimi sposobami komunikacji przybiera na sile. Niebawem regularna cenzura internetu dotrze również do Polski. Wszyscy musimy się temu głośno i stanowczo przeciwstawiać.

Młodzież Wszechpolska

alt

facebook_page_plugin

Logowanie