Aktualności

Gabriele Kuby: gender to walka kobiet przeciwko mężczyznom

To już nie książę ratuję księżniczkę, tylko księżniczka księcia. Czy jestem chłopcem czy dziewczynką, płeć mnie nie ogranicza.

- Gender to tak naprawdę walka kobiet przeciwko mężczyznom i to walka bardzo aktywna. To jest głębokie powstanie przeciwko męskości i kobiecości - powiedziała Gabriele Kuby. Niemiecka socjolog i autorka książek o gender była gościem konferencji: „Gender - ochroń swoje dziecko”, która odbyła się 23 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury Piastowie. alt

Pomysł zmiany bajek, że książę już nie ratuje księżniczki, tylko to księżniczka ma ratować księcia - to jeden z elementów programu, jaki wprowadza się do przedszkoli także w Polsce. Gabriele Kuby podczas swojego wykładu w Piastowie podała przykład piosenki z polskiego projektu przedszkoli równościowych, jakiej uczy się przedszkolaki: „gram z kim chcę grać, bawię się w co chcę i płeć mnie nie ogranicza, czy jestem chłopcem czy dziewczynką, płeć mnie nie ogranicza”.

Gabriele Kuby uważa, że to kobiety stoją na czele gender, a dzięki wsparciu homoseksualistów są w stanie propagować niebezpieczną ideologię gender. Dlatego niebezpieczną, bo taką która zakłada, że trzeba zniszczyć tożsamość mężczyzny i kobiety. W czerwcu 2013 r. Rada Gospodarcza i Społeczna ONZ postanowiła, że we wszystkich strukturach państwowych należy wprowadzić systemowy program działania, aby gender uczynić jego głównym nurtem - podkreślała Kuby.

Jako przykład oddziaływania ideologii gender podała działania Senatu Uniwersytetu w Lipsku, gdzie podjęto decyzję, że kobiety będą tytułowane „panie profesory”, a werdykt ten podjęło aż 75 proc. profesorów tej uczelni.

- W Polsce jest wielu biskupów, którzy sprzeciwiają się gender, głośno o tym mówią, w Niemczech ich nie ma - ubolewała Gabriele Kuby.

Z kolei jak podkreślił obecny na konferencji red. Jacek Karnowski, Gabriel Kuby w walce z gender w Niemczech jest ogromnie osamotniona. I nigdy nie ma na spotkaniach tak pełnej sali jak dziś w Piastowie - mówił Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika „W Sieci”. Dodał, że gender to projekt totalitarny, który ma za zadanie przebudować świat. - Młodego człowieka chce się już gdzieś od przedszkola dosłownie „przekłuć”, by już inaczej myślał - podkreślił. - Gdyby nie środki, pompowane z unii europejskiej, to wprowadzanie gender by się nie udało - dodał Karnowski. alt

O genezie gender mówił dr hab. Aleksander Stępkowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Mówił, że ideologia gender pojawiła się już w dokumentach ONZ w latach 90-tych, a w 1995 r. na konferencji w Pekinie kategoria gender wystąpiła aż około 270 razy, w porównaniu gdy o kobietach i mężczyznach mówiono po ok. 30 razy. A w ciągu pięciu lat gender stała się centralnym punktem działalności ONZ .

Tzw. „genderyści” mówią, że gender to „nasz” cały bagaż kulturowy, historyczny i obyczajowy, a gender to po prostu płeć społeczna i wszyscy ją mamy. Genderyści zaprzeczają też temu, że istnieje jakaś ideologia gender - mówił Stępkowski. Płeć przestaje mieć związek ze strukturą biologiczną, a człowiek może tożsamość płciową wybierać.

Gabriel Kuby nie kryje, że choć od 8 lat zajmuje się tematem gender, to codziennie jest wzburzona informacjami, które do niej docierają o realnym wprowadzaniu gender w przeróżne struktury państwowe i wprowadzanie różnych regulacji prawnych, które mają oddźwięk w naszych szkołach i przedszkolach. W Polsce macie już 86 takich przedszkoli - podkreśliła Kuby, gdzie realizowany jest program równościowy. To tam dziewczynkom daje się zabawki chłopców, a chłopcom - zabawki dziewczynek, przebiera się dziewczynki w chłopców, a chłopców w dziewczynki. Ideologia gender zakłada też , że już dziewczynki w przedszkolach powinny być agresywne i stosować więcej przemocy - mówiła.

Niemiecka socjolog nie kryła też oburzenia mówiąc o tzw. standardach jakościowych edukacji seksualnej ustalonych przez Światową Organizację Zdrowia WHO, która np. narzuca uczenie dzieci już w wieku od 1-4 lat masturbacji. A szczegółowiej opisuje się to w programach dla dzieci w wieku 4-6 lat. Wyraźne podkreśliła, że - to po prostu nazywa się pedofilią i kazirodztwem! Masturbacja ma być wprowadzana w stosunkach tej samej płci, a już maluchom 4-letnim tłumaczy się, że są różne rodzaje rodziny, że są stosunki homoseksualne - dodała. alt

Gabriel Kuby opowiadała też zebranym na konferencji w Piastowie o tym, że praktycznie każdego dnia w Parlamencie Europejskim pracuje się nad dokumentem promującym ideologię gender. Jako przykład podała tzw. rezolucję Estreli, w której żąda się m.in. zalegalizowania aborcji w całej Europie i pedagogiki seksualnej dla dzieci. - Idea tego i innych programów gender jest też taka, aby rodzicom odebrać prawo decydowania o tym, czego uczą się ich dzieci, ponieważ są „nie-fachowi” i sami żyją w stereotypach - mówiła.

- To kobiety stoją na czele gender, a gdyby nie wsparcie lobby homoseksualnego ideologia gender pewnie nie miała by szans - mówiła Gabriele Kuby. Choć jak podkreśliła - na świecie osoby homoseksualne stanowią około 2,5 proc. całej populacji, a nasza cywilizacja stwarza dla tej właśnie mniejszości specjalne przywileje. W Niemczech jest 170 pań profesorek od gender i 42 instytuty zajmujących się tą ideologią - poinformowała. Mówiła też o tym, że te kobiety - feministki wyraźnie podkreślają: „nie chcę służyć”. - Nie chcą służyć życiu, dziecku, rodzinie, mężczyźnie. Chcą być jak Bóg, panować nad mężczyzną - mówiła Kuby. Dodała też, że propagatorki gender - chcą wyjść z „niewolnictwa” macierzyństwa, ale równocześnie chcą mieć możliwość zabiegania o dziecko, ale bez mężczyzny, poprzez banki nasienia. Domagają się one możliwości manipulacji genetycznych, aby te dzieci jak najlepsze móc „kupić”. Jednocześnie - co podkreśliła Gabriele Kuby, kobiety te wcale nie chcę się tymi dziećmi zajmować, chcą by opiekę nad dzieckiem miało przede wszystkim państwo. Niszczą one w ten sposób więzi międzyludzkie. Kuby wyraziła niepokój zastanawiając się nad tym jak będzie wyglądało takie społeczeństwo bez miłości za 10, 20 lat.

- Niestety to wszystko się dzieje naprawdę - ubolewała Gabriel Kuby, wzywała do przeciwstawiania się temu. Jak też takim pomysłom, aby dzień praw dzieci w USA zamienić na dzień praw gender.

W Polsce prawa rodziny chroni Konstytucja. O tym wyraźnie mówiła Anna Andrzejewska, Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny. alt

Odnosząc się do relacji ideologii gender do polskiego systemu prawnego prelegentka przypomniała zapis Artykułu 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką

Rzeczypospolitej Polskiej. ” A zatem to właśnie małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety

korzysta z ochrony prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej i jest normą ustrojową w RP. Zawierając małżeństwo mężczyzna i kobieta podejmują odpowiedzialność za siebie i za kolejne życie. Genderyzm natomiast dąży do chaosu.

Art. 72 Konstytucji gwarantuje z kolei ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją. A więc Państwo ma obowiązek chronić nasze dzieci przed genderyzmem.

Zgodnie z art 48 rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego własne przekonania. Praktyka narzucania ideologii gender łamie i ten artykuł.

Andrzejewska zauważyła też, że ideolodzy genderyzmu nie używają słowa „odpowiedzialność”. Wolność to według nich wolność od odpowiedzialności, podobnie wychowanie seksualne.

Redaktor Jacek Karnowski podkreślał, że gender to walka nad przejęciem władzy nad społeczeństwem. - Każdy z nas może coś zrobić - podkreślał. Nie można być biernym.

Do działania zachęcał też rodziców twórca strony: www.niedlagender.pl

Konferencję w Piastowie zorganizowało Stowarzyszenie Rodziców „Na Fali” działające przy Przedszkolu i Szkole Promienie i Męskiej Szkole Azymut oraz Rodzice z Przedszkola Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

 

Oprac. Kaja Małecka-Kotlarz, Ewa Katarzyna Jasińska

facebook_page_plugin

Logowanie

Aktualności i publicystyka

APEL W OBRONIE GODNOŚCI SŁUŻBY KAPŁAŃSKI…

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE DZIENNIKARZY ASSOCIATION CATHOLIQUE DES JOURNALISTES    Apel w obronie godności służby kapłańskiej Na tyle mamy wiedzę, mimo fałszowania historii, że wiemy doskonale, jak działają wrogie Polakom środowiska. Niezależnie, czy są to wrogowie...

25-09-2018 Aktualności

Czytaj więcej

KrzysztofNagrodzki–Braki cywilizacyjne c…

 Znowu muszę przeprosić za „hurt” w odpowiedziach na bieżączki, ale jakoś tak się porobiło… Zapewne nie nadążam już za duchem czasu, ale próbować trzeba... Zatem: Donosisz ze smutkiem: „Czy wiesz...

23-09-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

KrzysztofNagrodzki-Kolejni babliści

Od razu – coby nie było nieporozumień i oboczności - „babliści” (nie „bibliści” ! - na których uparcie zmienia mi automat Worda) – to krewniactwo bleblania. I nie tylko. Do...

16-09-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – O polityce polityc…

Skoro polityka to (z definicji) „roztropne działanie dla dobra wspólnego” – o czym nieraz rozmawialiśmy – i ta roztropność obowiązuje KAŻDEGO trzeźwego na umyśle homo sapiens, zatem musimy przykładać tą...

11-09-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyja…

Jestem przekonany Kolego, że kiedy spokojnie przeczytasz i przemyślisz otrzymywane "ściągi" związane ze smoleńską tragedią, zechcesz inaczej argumentować swoje racje, do których - o dziwo - jednak wracasz...

09-09-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

POLISH DOCUMENTARY FILM FESTIVAL - festi…

  https://youtu.be/W0OGFtOkMmE CONTEMPORARY POLAND BELIEVING Friday, October 12 3:00 p.m. „Zawód: Prymas Polski” (“Profession: Primate of Poland”) dir. Anna T. Pietraszek 2007 Persecution of the Polish Primate Wyszyński by communist secret service in the 60s   4:00 p.m. “Habemus Papam”  dir. Paweł...

08-09-2018 Aktualności

Czytaj więcej

Z Lechem Zborowskim o przeszłości - w k…

Lech Zborowski:od 1979 r.działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, uczestnik przygotowań do strajku w sierpniu 1980 r. i strajku w 1981 r., kolporter ulotek, prasy podziemnej, organizator drukarni, odznaczony Krzyżem Wolności...

02-09-2018 Aktualności

Czytaj więcej

Kolejna rocznica wybuchu II Wojny Świato…

To już 79 lat minęło od czasu, kiedy zagony niemieckich wojsk pod rozkazami przywódcy z lewicowej (sic!) NSDAP (Narodowo-Socjalistycznej Partia Pracujących Niemiec) tow. Adolfa Hitlera i jego równie owładniętych Złem...

01-09-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

10.09.2018r. pogrzeb ks.abp.Szczepana We…

    Śp. ks. abp Szczepan Wesoły Zmarł 28 sierpnia 2018 roku w Rzymie, pogrzeb 10 września w Katowicach. We wtorek, 28 sierpnia 2018 roku,w wieku 92 lat,w sześćdziesiątym drugim roku kapłaństwai...

30-08-2018 Aktualności

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Skąd i dokąd?

Jak można interpretować tabliczkę mnożenia?...

24-08-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

WWW.PETYCJEONLINE.COM/prosba o odznaczen…

LINK DO PETYCJI ON-LINE: https://www.petycjeonline.com/proba_o_odznaczenie_dla_bohat… mija kolejna rocznica śmierci pod szczytem K2, w Himalajach-Karakorum wspaniałej Polki, DOBROSŁAWY MIODOWICZ-WOLF, wybitnej himalaistki, katoliczki, która postawą swego życia i ofiarą za innych dała świadectwo głebi...

14-08-2018 Aktualności

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki-Z listów do przyjaci…

 Ostatnimi czasy uwaga „zmian na lepsze” przeniosła się na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (dawnymi czasy otrzymanym w pakiecie z wyrytym na froncie im. Józefa Stalina).

14-08-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki-Środa na dachu i inn…

„Trzeba nauczyć się z powrotem robić i rozrzucać ulotki, tak aby nie dać się złapać (najlepiej z dachów)” wzywa Magdalena Środa na Faceboku (Gazeta Polska 01.08.2018).

09-08-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

Krzysztof Nagrodzki – Wykształcenie i mą…

„Inteligentni, świetnie wykształceni, ateiści” przeczytałem ze zdumieniem w jakimś, wydawało się poważnym, artykule… Zaraz, zaraz… Inteligentni, świetnie wykształceni i nie zadali, nie dopuścili do siebie pytania: Skąd się wziąłem na...

04-08-2018 Krzysztof Nagrodzki

Czytaj więcej

KSD OŁ - list do wszystkich - Msze św. w…

From: KSD OL Sent: Monday, July 30, 2018 11:07 PMSubject: Msze św. w intencji naszej zmarłej Koleżanki - śp. Ewy Piątkowskiej Szanowne Koleżanki i Koledzy!   Msze św. w intencji naszej zmarłej Koleżanki - śp. Ewy Piątkowskiej...

01-08-2018 Aktualności

Czytaj więcej

Nasz Patron

św. Franciszek Salezy
Nasz patron
św. Franciszek Salezy